Sezon na „gapowiczów”?

Ciekawe zestawienie danych udostępnił BIG InfoMonitor w kontekście skłonności jazdy 'na gapę’ i konsekwencji w postaci niezapłaconych mandatów, czyli długów.

Z badania zrealizowanego przez Quality Watch na zlecenie BIG InfoMonitor wynika, że skłonność do jazdy bez biletu wyrażał co szósty dorosły Polak (16%), w grupie do 24 lat jest to co czwarta osoba (26%). Wśród seniorów jest to zaledwie 6%.

Z kolei z danych Rejestru BIG InfoMonitor wynika, że najwięcej dłużników gapowiczów – jest w wieku 35 – 44 lata. Pod kątem długów, spowodowanych brakiem opłaty mandatu za jazdą bez biletu, statystycznym ’gapowiczem’ jest 40-latek i to mężczyzna. Okazuje się, że wśród gapowiczów czterech na pięciu obecnych w rejestrze to właśnie mężczyźni, którzy charakteryzują się większą skłonnością do ryzyka.

Sezon właśnie się rozpoczyna, jak pokazują dane to w okresie od września do marca nasila się liczba ryzykantów, którzy chcą oszczędzać na… biletach w komunikacji 🎫 Patrząc na rozkład geograficzny (zgodnie z danymi Rejestru BIG InfoMonitor) najwięcej nieuczciwych pasażerów zamieszkuje Mazowsze, następnie Śląsk i Pomorze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zachęcamy do lektury wpisu BIG InfoMonitor 🔗 Co szósta osoba nie kasuje biletu, z premedytacją

Źródło: Informacje prasowe Grupy BIK